Kalendarz roku szkolnego 2017-2018.  Pobierz kalendarz;  Terminy kontaktów szkoła-rodzice  Pobierz terminy kontaktów;

Tematy projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2017/2018.    Pobierz 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III
NLAUREACI I FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
NAGRODY DLA CZŁONKÓW  KOŁA PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI
II MIEJSCE - KONKURS KULINARNY "MASTERCHEF"OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  CHEMICZNY "ALCHEMIK"Dnia 7 marca 2018 odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik".Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły  (oddziały gimnazjalne) zostali wyróżnieni.
Złote wyróżnienie otrzymała:
Katarzyna Wesołowska kl. 3B
Srebrne wyróżnienia otrzymały:
Aleksandra Włodarczyk kl. 3B
Monika Młynarczyk kl. 3B
 
Opiekun konkursu Halina Mika

WYNIKI KONKURSÓW

Wyniki liga zadaniowa Świetlik Logiczne myślenieREKORD CZYTANIA

 Podczas trzeciej edycji bicia rekordu czytania 8 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 zgromadziliśmy się na korytarzu szkolnym budynku D naszej szkoły. Uczniowie przeglądali, czytali przyniesione ze sobą książki.

O co chodzi w organizowanej akcji o zasięgu ogólnopolskim?

Po prostu chcemy, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Prosiliśmy młodzież o przygotowanie krótkiego dwuwersowego wierszyka - „Lepieja” o książce (na wzór Lepiejów Wisławy Szymborskiej), zaczynającego się od słowa „Lepiej”, a w drugim wersie  „niż”, np. Lepiej czytać to i owo, niż odżywiać się niezdrowo.  Pomysły zaprezentowano jako zabawę w czasie akcji czytelniczej. Jury – nauczyciele wyróżnili wszystkie „Lepieje”. Oto niektóre wymyślone przez naszych czytelników: „Lepiej książkę czytać, niż w komputer pykać” (kl.2c), „Lepiej książkę trzymać w ręce, niż palić fajki w łazience” (kl. 3d), „Lepiej siedzieć z nosem w książce, niż zbijać bąki na łące”(2b).

Zachęcamy wszystkich do lektury i obcowania się z literaturą podczas wakacyjnych dni. Warto poczytać w czasie letniego leniuchowania.. Zobacz zdjęcia


Dzień Niezapominajki w naszej szkole.

15 maja 2018 r. nasza szkoła rozkwitła kolorami niezapominajek zapachniała kwiatami. Jak co roku obchodziliśmy Dzień Niezapominajki - dzień życzliwości, uśmiechu, poszanowania przyrody i kontaktu z  otaczającym światem.  Święto przebiegało według ustalonego programu. Rano przy drzwiach wejściowych uczennice rozdawały dzieciom i nauczycielom przygotowane papierowe niezapominajki, ozdobę ubioru na ten dzień. Wszyscy uczniowie zostali powiadomieni o mających odbyć się konkursach:
*      konkursie krajoznawczym- podsumowanie całorocznego konkursu dla uczniów klas 7 oraz II i III Gimnazjum
*      konkursie ekologicznym dla uczniów klas 7 oraz II i II Gimnazjum
*      konkursie na bukiet z niezapominajek lub innych polnych kwiatów
*      konkursie na najpiękniejszy wianek
    Uczniowie klas II Gimnazjum, 7a i 7 b wzięli udział w prelekcji na temat „Ekosystemu lasu”, która odbyła się na 3 godzinie lekcyjnej w auli szkolnej. Gościliśmy pana Włodzimierza Falbę – z Nadleśnictwa Barycz.

Młodzież z klas III Gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym działalności PTTK,  które poprowadził pan Wojciech Pasek- prezes koneckiego oddziału  PTTK.

Rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody:
*      Jury oceniło bukiety i wyróżniło uczniów klasy 4f.  
*    W Konkursie Krajoznawczym zwyciężyli: Marek Kaźmierczak, Kuba Kuzdak i Emilia Młodawska - dyplomy wręczył pan Dyrektor oraz organizatorka konkursu i Dnia Niezapominajki p. Krystyna Wiśniewska
*  Upominki i dyplomy rozdano także uczniom  najlepiej  znającym się na zagadnieniach przyrodniczych. Laureatami zostali Agnieszka Trojanowska, Emilia Młodawska, Zofia Ciszek, Marta Jarosz, Anita Kania, Nela Kuleta, Anna Michałowska. Pan Dyrektor oraz organizatorka konkursu i Dnia Niezapominajki gratulowali wyróżnionym.
    Wszystkim dziękujemy za radosną atmosferę w tym szczególnym dniu.
 Zobacz zdjęcia


Nauka przez zabawęlekcja chemii i fizyki z udziałem suchego lodu.

 `     28 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole pokaz popularnonaukowy „W krainie niskich temperatur”. W widowisku przygotowanym przez Edukatorów Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach, wzięli udział uczniowie klas 7, II i III gimnazjalnych. Głównym bohaterem zajęć był  suchy lód - dwutlenek węgla CO2 w stanie stałym. Substancja ta w warunkach normalnych nie topi się lecz sublimuje w powietrzu (pobierając ciepło), czyli zmienia stan skupienia ze stałego w gazowy, z pominięciem stanu ciekłego. Proces ten powoduje samorzutne ochłodzenie się suchego lodu do temp. -78,5 °C. Okazuje się, że oprócz zastosowań praktycznych jest on świetnym materiałem do prostych trików i sztuczek, pozwalającym wyjaśnić zachodzące w przyrodzie zjawiska i prawa.

            Animatorki ECN, p. Magda i p. Diana, wykorzystały w przeprowadzanych eksperymentach suchy lód i przedstawiły m. in. produkcję dymu dyskotekowego, samo nadmuchujące się balony, świeczkę, której nie dało się podpalić, bajecznie kolorowe lewitujące bańki mydlane, działko gazowe, krzyczące monety i generator dymiącej piany. Wykonując eksperymenty edukatorki opowiedziały o zjawiskach takich jak: interferencja światła, sublimacja oraz iryzacja, a także przypomniały  uczniom prawo Pascala i właściwości kwasowe CO2. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej nietypowej lekcji. Zobacz zdjęciaLiga zadaniowa - FIZYKA   MAJ 2018I MIEJSCE - KONKURS "WIELKANOCNE POTRAWY"


UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W KOŃSKICH  W SPRAWIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO
TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018


Liga zadaniowa - FIZYKA KWIECIEŃ 2018KĄCIK DOBREJ KSIĄŻKI
Statystyka wypożyczeń.

   Marzec  2018
                             


Uwaga Rodzice!
 Dzień otwarty
9.04.2018r.      godz.16.30 - 17.30
Zapraszamy


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    W środę 14 marca 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. KEN w Końskich odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII szkół podstawowych.

    Miło jest nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zajęli w konkursie zaszczytne równorzędne drugie i trzecie miejsca:

II miejsce – Jakub Persona – klasa VIIC SP – nauczyciel: Anna Kaczmarska

II miejsce – Adrian Lamch – klasa IID gim. – nauczyciel: Jolanta Boba

III miejsce – Karolina Borowiec – klasa IID gim. – nauczyciel: Jolanta Boba

III miejsce – Jakub Struzik – klasa VIIA SP – nauczyciel: Justyna Kołodziej

    Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody związane z edukacją językową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Liga zadaniowa - FIZYKA MARZEC 2018


ŻYWA LEKCJA HISTORII POLSKI

 

TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKAKażdy uczeń szkoły może wziąć udział w „Konkursie poprawnościowym”, który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

Uczestnicy konkursu zdobędą punkty z zachowania. Wyłonimy zwycięzców, a zostaną nimi ci, którzy podadzą rozwiązania bez pomyłek.

Proszę wyraźnie zaznaczać właściwą odpowiedź w swojej pracy konkursowej, najlepiej kolorowym długopisem lub zakreślaczem.


Statystyka wypożyczeń.

   Luty  2018
                             
WOŚP 2018

                    

    Podobnie jak w poprzednich latach nasza szkoła przystąpiła do udziału  w organizowanej na terenie miasta kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem odbyła się 14 stycznia 2018 roku.
    W akcji uczestniczyło 12 uczennic z klas III b i III c  naszej placówki, nad którymi opiekę sprawowały panie: Iwona Bednarczyk-Musiał, Aldona Mirecka, Dorota Parszewska, Małgorzata Piecuch. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działała pod hasłem: ,,dla wyrównania szans w leczeniu noworodków’’.
    Koneccy wolontariusze łącznie zebrali kwotę 67899,52 zł , co jest większą sumą niż ta zebrana rok temu. 
Rekordzistką wśród naszych uczennic okazała się Ola Kołodziejczyk.
    Miejmy nadzieję, że następny rok będzie jeszcze bardziej owocny i kolejny raz  uczniowie chętnie włączą się w akcję niesienia pomocy innym.
  Zobacz zdjęcia


Uwaga Rodzice!
 Dzień otwarty
5.03.2018r.      godz.16.30 - 17.30
ZapraszamyLiga zadaniowa - FIZYKA LUTY 2018


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ LITERACKI "MISJA-KSIĄŻKA"Walentynkowa "Randka w ciemno z książką"
   Zaproszenie
                             
Liga zadaniowa - FIZYKA (luty 2018)


Statystyka wypożyczeń.

   Styczeń 2018
                             "GÓRA GROSZA"            

    W naszej szkole jak co roku została przeprowadzona akcja ,,Góra Grosza’’ zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbiórka pieniędzy odbyła się od 27 listopada 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku. Młodzież w tym roku łącznie uzbierała kwotę wynoszącą 83,16zł.

PODSUMOWANIE

Komitet organizacyjny stanowiły P. Barbara Kania oraz P. Bożena Kasprzak.

Klasy, które włączyły się do akcji: IIb, IIc, IIIb, IIId.

Podczas akcji zebrano: 1871szt. – 1gr, 255szt. – 2gr, 673szt. – 5gr, 64szt. – 10gr, 49szt. – 20gr, 5szt. – 50gr, 1szt. – 1zł, 3szt. – 2zł. 


WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH ZUZANNY NOWOCIEŃ


Zobacz zdjęcia


Uwaga Rodzice!
 Dzień otwarty
8.01.2018r.      godz.16.30 - 17.30
Zapraszamy


        GŁOSUJEMY NA NASZĄ KSIĄŻKĘ!

https://ridero.eu/pl/books/inkluzje_marzen/#.WktXiW2RaBg.email

Liga zadaniowa - FIZYKA (grudzień  2017, styczeń 2018)


Statystyka wypożyczeń.

   LIstopad
                             Uwaga Rodzice!
 Dzień otwarty
4.12.2017r.      godz.16.30 - 17.30
Zapraszamy


RELACJA Z ANDRZEJEK BIBLIOTECZNYCH

            

        Dnia 30 listopada podczas dłuższych przerw w naszej bibliotece odbywały się zabawy andrzejkowe. Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki odczytywali zabawne wróżby z kolorów, owoców, śmiesznych kart. Przewidywali imię, cechy charakteru, zawód, usposobienie przyszłego wybranka lub wybranki serca. Chętnych do zabawy nie brakowało. Odwiedzający bibliotekę odczytywali sentencje, przysłowia, myśli z papierowych ciasteczek, częstowali się cukierkami i kawałkami jabłek.  Zobacz zdjęcia


ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

Zaproszenie Krzyżówka Przysłowia

ZAWODY PŁYWACKIE

          
             23-11-2017r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki  w Drużynowych Zawodach Pływackich. Naszą szkoły reprezentowały drużyny: dziewcząt w składzie: Nina Dorenko, Weronika Karlikowska, Zuzanna Brzezińska, Aleksandra Szabelak, Kinga Chwaścińska, Zofia Sipika, Małgorzata Dulewicz, Urszula Cukrowska, Anna Kaczor Zuzanna Latańska, Ewa Tańculska, Aleksandra Kołodziejczyk; chłopców, którzy zajęli 3 miejsce, w składzie: Wojciech Grot, Filip Norberciak, Piotr Grzęda, Konrad Stępień, Emil Jarosz, Łukasz Kałuziński, Bartosz Smyka, Kacper Tondera, Mikolaj Wybański, Konrad Nowakowski, Marcin Górski. Opiekunami byli Bożena Kasprzak i Mirosław Dworak. Zobacz zdjęciaOGRÓD PEŁEN KSIĄŻEKRAJD NIEPODLEGŁOŚCI

           

Jak co roku członkowie szkolnego Koła SKKT wzięli udział w Rajdzie Niepodległości.

Tegoroczny XXI rajd prowadził leśnymi i polnymi ścieżkami z Gracucha przez Modliszewice do Końskich.

Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów pod opieką p. Krystyny Wiśniewskiej. Zobacz zdjęcia

    NARODOWEŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

             

    W dniu 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Polska odzyskała niepodległość 99 lat temu. Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych zaprezentowali ciekawą inscenizację. Wnuczek po rozmowie z dziadkiem zdobył cenne informacje do swojego referatu historycznego i zrozumiał jak wielką wartość przedstawiała ukochana szabla staruszka.  Przedstawienie artystyczne zostało przygotowane przez p. Halinę Mikę, p. Bożenę Bogucką -Tonderę oraz p. Monikę Jańczyk. Zobacz zdjęcia


KĄCIK DOBREJ KSIĄŻKI


NAGRODA LITERACKA NOBLA 2017

Laureat
Liga zadaniowa - FIZYKA (listopad  2017)Statystyka wypożyczeń.


   Październik 2017
                             ZAJĘCIA TERENOWE

             

    Dnia 7 listopada w naszej szkole miało miejsce podsumowanie zajęć terenowych. Uczniowie z klas trzecich zebrali się tego dnia w auli, aby omówić lekcje przeprowadzone w terenie. W czasie spotkania zostały pokazane slajdy ze zdjęciami oraz opisami poszczególnych stanowisk. Gimnazjaliści przypomnieli najważniejsze pojęcia i przedstawili okazy zebranych roślin. Zajęcia zorganizowane były przez nauczycieli: p. Krystynę Wiśniewską, p. Dorotę Parszewską i p. Sylwię Świercz. Na spotkaniu gościła Pani Dyrektor – Ewelina Malasińska.  Zobacz zdjęcia


PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

       Zobacz prezentację
     

Uwaga Rodzice!
 Dzień otwarty
6.10.2017r.      godz.16.30 - 17.30
Zapraszamy


        

    

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

        

Dnia 31 października z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, uczennice klasy 3b i 3d z naszej szkoły udały się do koneckiego parku w celu zapalenia symbolicznego znicza przy pomniku poległych harcerzy i bohaterów ziemi koneckiej. Opiekę sprawowały Barbara Kania oraz Bożena Kasprzak.
  Zobacz zdjęciaBEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ

           

Dnia 26.10.2017r. trzy uczennice naszej szkoły: Alicja Młodawska, Zofia oraz Marysia Lasota wzięły udział w konkursie "Bezpieczeństwo na piątkę", który w tym roku odbył się w Radoszycach. Ich opiekunem był pan Krzysztof Kosidło, a nad przygotowaniami czuwał wraz z panią Wandą Pobochą.                     Dziewczyny wzięły udział w zajęciach praktycznych oraz teście teoretycznym.  Dodatkową atrakcją był również pokaz straży pożarnej i policji, który odkrył przed uczestnikami kokursu wszelkie tajniki pierwszej pomocy.  Dziewczyny wróciły z konkursu z uśmiechami na twarzach, medalami na szyjach  i  dyplomami za udział. Należą im się wielkie gratulacje!!!. Zobacz zdjęciaZAJĘCIA TERENOWE

    
       
Jak co roku trzecioklasiści mieli okazję wziąć udział w zajęciach terenowych, które odbyły się 17 oraz 19 października bieżącego roku. Trasa wycieczki biegła od Końskich, poprzez Pomyków, Szabelnię, Stąporków, Lelitków i Gagaty Sołtykowskie, aż po Odrowąż. Gimnazjaliści mieli okazję poznać gatunki wielu roślin, drzew oraz grzybów. Była to także okazja, aby podziwiać formy skalne w Piekle nad Niekłaniem. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie kościoła w Odrowążu oraz podziwianie pięknych widoków w jego obrębie.

Zobacz zdjęciaBIBLIOTEKA SZKOLNA NA DRUGIM PIĘTRZE ZAPRASZA

       Zobacz prezentację
     


WYSTAWA - "CZAS ZATRZYMANY..."

    
    Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 – oddziały gimnazjalne zwiedzali w ostatnim czasie wystawę pt. „Czas zatrzymany, czyli fotografia w technikach historycznych i stroje z dawnych witryn”, którą zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości. Dzięki zaprezentowanym pracom młodzież mogła przenieść się w zupełnie inny wymiar. Uwagę odbiorców przykuwały  piękne stroje na manekinach, zwracano także  uwagę  na  uwieczniony w fotografii codzienny obraz miast oraz  mieszkańców z drugiej połowy XIX wieku. W katalogu towarzyszącym wystawie możemy przeczytać ciekawą historię powstania Salonu Mody Luiza, który istniał w  latach dwudziestych XX wieku. Kompozycje prezentowane na wystawie: szkła, gumy i stroje stanowią dla współczesnego widza podstawę do wyobrażenia i odczucia rzeczywistości sprzed 150 lat. Uczestnicy zwiedzali wystawę pod opieką p. Wandy Pobochy i p. Haliny Miki.

Zobacz zdjęcia


NAGRODA LITERACKA NIKE 2017

Finaliści Laureat Nagroda
PRÓBNA EWAKUACJA

    
 
    Dnia 11 października w naszej szkole odbyła się próba ewakuacyjna. Uczniowie wraz z nauczycielami, z którymi mieli aktualnie zajęcia, po usłyszeniu trzech dzwonków udali się do najbliższego wyjścia prowadzącego na patio, gdzie czekał na wszystkich dyrektor szkoły wspólnie z przedstawicielami koneckiej Straży Pożarnej. Zostało wygłoszone krótkie przemówienie mające na celu uświadomienie, w jaki sposób należy się zachować w sytuacjach zagrażających życiu. Na sam koniec chętni mieli okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego.

Kołodziejczyk Aleksandra

Zobacz zdjęciaDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Święto Edukacji Narodowej to dzień, w którym wyrażamy wdzięczność wszystkim nauczycielom z ich pracę i opiekę nad młodym pokoleniem. Uroczysta akademia, która miała miejsce 12 października, była okazją do złożenia życzeń pedagogom pracującym w naszej szkole. Pan dyrektor Jarosław Drzazga podkreślił wkład pracy wszystkich nauczycieli, ponadto pogratulował i wręczył dyplomy osobom nagrodzonym. Wyjątkowe spotkanie uświetniły występy dzieci oraz piosenki śpiewane przez szkolny chór SP.

            Wszystkim pedagogom z podziękowaniem za ich trud w wychowanie młodzieży życzymy siły, radości oraz sukcesów zawodowych. 

Zobacz zdjęcia    

WYBORY SAMORZĄDU

        

Dnia 28 września 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. W wyniku głosowania wybrani zostali:
Przewodniczący: Bartłomiej Sota - klasa 3D
Zastępca przewodniczącego: Przemysław Łuszczyński - klasa 3B
Skarbnik: Natalia Szczepanik - klasa 3C
Sekretarz: Wiktoria Mazur - klasa 3B  

Serdecznie gratulujemy!    Zobacz zdjęciaStatystyka wypożyczeń.


   Wrzesień
                             


    DEBATA PRZEDWYBORCZA

    

    Dnia 25 września 2017r. w naszej szkole odbyła się debata przedwyborcza. Do samorządu szkolnego startowała czwórka uczestników z klas trzecich. Zebrani uczniowie mogli zadawać pytania, na które przyszli przedstawiciele szkoły chętnie odpowiadali. Prezentowali oni także swoje propozycje oraz zmiany, dzięki którym nasze gimnazjum ciągle będzie się zmieniało na lepsze. Ze zniecierpliwieniem czekamy na wyniki!    Zobacz zdjęciaMIESIĄĆ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Plakat Program Krzyżówka


Liga zadaniowa - FIZYKA (październik 2017)


    SPRZĄTANIE ŚWIATA

    Organizacja Nasza Ziemia ogłosiła hasło  tegorocznej akcji sprzątania świata „Nie ma śmieci- są surowce”. Zwracano uwagę na segregację odpadów. W każdych rzeczach, często zwanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie lub nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki). Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji. Oczyścili tereny w pobliżu szkoły, udając się w stronę obwodnicy, sklepu Kaufland oraz w stronę osiedla. Wciąż zadziwia nas wszystkich fakt jak wiele odpadów można znaleźć w corocznych akcjach sprzątania świata.     Zobacz zdjęcia


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

         Zobacz galerię zdjęć.ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III

Część I Część II

      
Konkurs kulinarny "Smaki Hiszpanii"

                    
    Dnia 12.06.2017r. odbył się konkurs kulinarny „Smaki Hiszpanii” w ZDZ w Końskich. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Owczarek i Julia Pałgan - klasa III B wraz z opiekunem nauczycielem techniki K. Kosidło. Uczennice zajęły 2 miejsce.

Gratulujemy

Zobacz zdjęcia

XII Koneckie Dni Profilaktyki

 

W ramach Koneckich Dni Profilaktyki w maju i czerwcu  2017r. odbyły się:

-warsztaty zawodoznawcze dla klas III prowadzone przez psychologa, doradcę zawodowego p. Mirosławę Słowińską,

-profilaktyczny montaż słowno-muzyczny dla uczniów klas I i II pt.”Dlaczego nie mówimy?” w wykonaniu p.  Piotra Nagla,

-warsztaty dla uczniów klas I i II „ Asertywność sposób na agresję” oraz „Komunikacja werbalna i niewerbalna” przeprowadzone przez pedagoga p. Iwonę Stacherę,

-spotkanie uczniów klas II z prawnikiem p. Sylwestrem Ślusarczykiem nt. „Substancje psychoaktywne-aspekty prawne”,

-spotkania profilaktyczne uczniów klas I i II z księdzem Dariuszem Jarlińskim nt. zagrożeń wynikających z sięgania po substancje psychoaktywne,

-spotkania promujące zdrowy styl życia prowadzone przez p. Marcina Szyposzyńskiego z uczniami  klas I i II,

-spektakl Teatru Króla z Łodzi pt. „W sieci”,

-udział uczniów w konkursie plastycznym "Rodzina - twój bezpieczny świat".

Nagrody w konkursie otrzymały uczennice Zuzanna Nowocień i Agnieszka Trojanowska, których opiekunem była nauczycielka plastyki p. Wanda Pobocha.    Zobacz zdjęciaNAJLEPSI CZYTELNICY

Czytelnicy maja Czytelnicy roku

BIBLIOTECZNIE ZAKRĘCENI - PODSUMOWANIE

       
   

Czytaj więcej  


Konkurs kulinarny  MasterChef "Smakując Grecję"

               
    

    Dnia 25.05.2017r. odbył się konkurs kulinarny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Ekonomik” w  Końskich. Uczestnicy przygotowywali dania kuchni greckiej. Naszą szkołę reprezentowali Julia Kasielska i Aleksandra Owczarek, Maja Wilk i Mikołaj Smolarczyk, Ania Jarzyńska i Aleksandra Szyszka,przygotowani przez nauczyciela techiki K. Kosidło. Uczennice A. Jarzyńska i A. Szyszka zajęły 1 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymai z rąk Starosty Powiatu drobne upominki.

Gratulujemy

Zobacz zdjęcia


Statystyka wypożyczeń.

   Maj                                Roczna


„AKCJA MASOWEGO CZYTANIA”


Gimnazjum Nr1 w Końskich już po raz drugi włączyło się do Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie na korytarzach pojawiły się plakaty informujące o przedsięwzięciu. W dniu 2.06.2017 r. o godzinie 11.45 uczniowie zgromadzili się na korytarzu szkolnym. Większość młodzieży przyniosła swoją ulubioną książkę, a zapominalscy wypożyczyli pozycję z naszego księgozbioru.  Po krótkim wprowadzeniu,  które przypomniało zeszłoroczną akcję bicia rekordu oraz wyjaśniło cele tego wydarzenia, wszyscy uczestnicy zagłębili się na piętnaście minut w  lekturze. Następnie czytelnicy zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu -  z uśmiechem pokazali okładki swoich książek. Pani dyrektor zachęciła młodzież do spędzenia wakacji z książką, która jest wspaniałą odskocznią od wszystkich problemów i pośpiechu.  Zobacz zdjęcia      


„W świecie Harrego Pottera”


Dnia 22.05.2017 r. Biblioteka Gimnazjum zrealizowała ostatni punkt  tegorocznego programu Tygodnia Bibliotek,  a mianowicie konkurs czytelniczy „W świecie Harrego Pottera”. Do rywalizacji przystąpiło 20 osób. Celem konkursu było  mobilizowanie uczniów do lektury, pogłębianie ich ciekawości czytelniczej, popularyzowanie różnych rodzajów literatury, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce Marcel Stępień kl.1 c

II miejsce Patrycja Tobera kl.1c

III miejsce Karolina Borowiec kl. 1

Gratulujemy zwycięzcom!!!        Zobacz zdjęcia


Statystyka wypożyczeń.

   Marzec                                 KwiecieńLIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW

   

 Czytaj więcej  TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2017

   

 Czytaj więcej  


      
Liga zadaniowa - FIZYKA (maj)


Uwaga Rodzice!
 Dzień otwarty
16.05.2017r.      godz.16.00 - 17.00
Zapraszamy


Podchody biblioteczne

            
        Tydzień Bibliotek 2017 rozpoczęliśmy w naszej szkole od zabawy w podchody biblioteczne. Wzięło w nich udział 5 drużyn: przedstawiciele klas 3a, 3b, 3c, 2a, 1c. Rozwiązywanie poszczególnych zadań przebiegało w gorączkowej atmosferze, gdyż każda ekipa zamierzała jako pierwsza dotrzeć do ostatniej wskazówki i odnaleźć weksel upoważniający do odebrania nagrody. Okazało się, iż koperty ukryte na terenie szkoły były łatwe do dostrzeżenia prawie przez wszystkie drużyny. Wiele wskazówek należało szukać w książkach, w katalogach i w czytelni.   Dziewczęta z klasy 3c przybyły na miejsce jako pierwsze i w  prawidłowej kolejności  rozwiązały zadania według poleceń w kopertach. Zabawie towarzyszyła wesoła atmosfera. Na podsumowanie po wyczerpujących działaniach każdy otrzymał słodką babeczkę , a zwycięska grupa dodatkowo malutką sówkę. Dziękujemy wszystkim za zabawę. 
Zobacz zdjęcia


    AKADEMIA - 3 MAJA

 

Zobacz galerię zdjęć


TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2017

   

 Czytaj więcej  


KSIĄŻKI POLECANE RODZICOM

       
   

Czytaj więcej  


Liga zadaniowa - FIZYKA (kwiecień)


I Konkurs Języka Angielskiego

,,The Best of POSITIVE’’

     W piątek 07 IV 2017r w I LO im. KEN w Końskich w kategorii Gimnazja odbył się finałowy etap I edycji  Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Pozytywka oraz Urząd Miasta i Gminy Końskie pod nazwą ,,The Best of POSITIVE’’.  Podczas rozgrywek finałowych uczniowie pracowali w grupach, nawiązywali relacje, wykazali się umiejętnością współpracy. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów. Laureatami konkursu ,,The Best of POSITIVE’’ w kategorii Gimnazja zostało 5 uczniów w tym 4 osoby z naszej szkoły.
Laureaci I edycji konkursu „The best of POSITIVE”

 Antos Karolina -Gimnazjum Nr 1 w Końskich

Fatalska Zuzanna -Gimnazjum Nr 1 w Końskich

Młodawska Emilia -Gimnazjum Nr 1 w Końskich

Szczerek Krystian -Gimnazjum Nr 1 w Końskich

     W dniu 26 IV 2017r w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyła się uroczystość podczas której laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.     Zobacz zdjęcia


KONKURS KULINARNY "ZDROWIE NA WIDELCU"

       
   

Czytaj więcej